home

Szkoła Podstawowa Nr 2
im. St. Moniuszki
home

szkola bez przemocy
Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.pajacyk.pl
UNICEF Szkoła z Prawami Dziecka
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
bip
INDIAŃSKA PRZYGODA NA PÓŁKOLONIACH

W dniach od 28 czerwca do 9 lipca 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. St. Moniuszki w Orzeszu odbywały się półkolonie (zajęcia profilaktyczno-rekreacyjno-sportowe) organizowane przez Urząd Miasta Orzesze. Uczestnikami półkolonii byli uczniowie orzeskich szkół (SP 2 i SP 6).

Tematem przewodnim półkolonii była indiańska przygoda - czyli wspaniałe zabawy ruchowe i umysłowe, w których dominowała zasada akceptacji, wzajemnej pomocy rówieśniczej, a przede wszystkim duże poczucie humoru, no i oczywiście poznanie zwyczajów indiańskich. Uczestnicy zostali podzieleni na plemiona na czele, których stał wódz. Plemiona te rywalizowały ze sobą w duchu zasady fair - play zdobywając cenne pióra. Poza ciekawymi zajęciami rekreacyjno-sportowymi i plastyczno-technicznymi (tj. tropienie zwierzyny, bitwa wodna, tor przeszkód, tworzenie własnego tipi z masy solnej, budowanie wioski indiańskiej, wykonywanie totemów i biżuterii indiańskiej, zabawy z chustą aminacyjną, i wiele innych), uczestnicy wybrali się na całodniową wycieczkę do Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie, gdzie mogli podziwiać modele najsłynniejszych cudów architektonicznych świata. Wspaniałą atrakcją dla uczniów była także wizyta w Mini Lunaparku oraz odpoczynek w otoczeniu pięknych kompozycji kwiatowych. Drugim punktem wycieczki była wizyta w Parku Rozrywki "Dinolandia", gdzie uczestnicy zapoznali się z historią dinozaurów, podziwiając wspaniałe figury - modele tych dawno żyjących gadów.
Ponadto uczniowie wybrali się do kina na film pt. "Disco robaczki" oraz brali udział w interaktywnych warsztatach teatralnych, organizowanych w Galerii Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach, gdzie dodatkową atrakcją była wystawa lalek i środków inscenizacji. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom chrzest - czyli czas próby, podczas którego uczniowie stali się prawdziwymi wojownikami, pokonując arcytrudne konkurencje.
Na zakończenie półkolonii odbyło się ognisko, po którym wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki, które pozwolą im wspominać wspaniały czas wakacji spędzony na półkoloniach. Opiekę nad uczestnikami podczas półkolonii sprawowały Izabela Brzyżek, Karina Czyrnia-Piechnik, Agnieszka Siedlok.

Korzystając z okazji, opiekunowie składając serdecznie podziękowania kierownictwu sklepu "Tesco" z Orzesza za ufundowanie lodów dla wszystkich uczestników półkolonii oraz firmie "Etrans" z Łazisk Górnych za miłą współpracę.

Letnie półkolonie 1
Letnie półkolonie 2
Letnie półkolonie 3
Letnie półkolonie 4
Letnie półkolonie 5
Letnie półkolonie 6
Letnie półkolonie 7
Letnie półkolonie 8
Letnie półkolonie 9
Letnie półkolonie 10
Powrót
Nowości na stronie
Ciekawy gość więcej
Wycieczka więcej  
Dane teleadresowe
ul. Bukowina 19-21
43-180 Orzesze
tel/fax (032)22-152-98
email: orzesp2@wp.pl
Rzecznik Praw Dziecka
Kraina ortografii
E-future
Wiarygodna szkola